sex

Seksas – gyvenimo variklis. Be sekso sunkiai įsivaizduojami dviejų suaugusių žmonių, mylinčių vienas kitą santykiai, tačiau siekiant, kad gyvenimas klostytųsi kuo puikiausiai, o santykiai būtų geri – seksas turi būti nepaprastas ir teikti abiem partneriams malonumą.

sexyVisų pirma, kad seksas būtų tikrai malonus reikia turėti šiek tiek žinių. Turbūt geriausia pradėti nuo to, kad lytiniai santykiai nėra vien tik malonumas, bet kartu yra ir gausybė pavojų: neplanuotas nėštumas, lytiniu būdu plintančios ligos ir kt. Tačiau pasirūpinus tinkamomis apsaugos priemonės visa tai tampa nebaisu ir galima drąsiai leistis į šią malonumų jūrą.

Bene sunkiausias ir daugiausiai pastangų reikalauja pirmas kartas, apie kurį tiek daug kalbama ir kuriama istorijų, kad beveik visi jaunuoliai ima tikėti, kad tai turi būti kažkas nežemiško. Be abejo, tai tikrai ypatingas momentas, tačiau kuomet tikimasi stebuklo daugeliui tenka nusivilti ir tiek pirmasis kartas, tiek ir tolesnis seksas nesuteikia tokio malonumo, apie kurį svajojama. Taigi, tikėtis iš pirmojo savo karto reikėtų ne per daug, jis turėtų būti intymus ir abiejų partnerių sutikimu. Tik tada galima tikėtis tikro malonumo.

Seksas su skirtingais partneriais kai kuriems atrodo idealiausias variantas, tačiau pasak psichologų, geriausia sekso kokybe mėgaujasi tie, kurie yra atradę savo antrąją pusę, turi nuolatinį partnerį tiek seksui, tiek ir kitokiems santykiams. Reikia suprasti, kad partneris turi puikiai atitikti ir pirmo sutikto žmogaus laikyti savo antrąja puse nederėtų.

Beveik visuomet apie seksą kalbama itin atsargiai, daugelis žmonių iš viso vengia apie seksą kalbėti, tačiau su savo partneriu reikėtų būti atviriems – tai gali būti Jūsų vartais į nepamirštamus malonumus, kuriuos gali sukelti seksas. Taip pat, seksas gali sukelti ir skausmą. Dažniausiai skausmas jaučiamas tuomet, kai skubama atlikti aktą, pasirenkama nepatogi sekso poza, todėl jei bent vienam iš partnerių skauda – sekso pozą ar atlikimą reikėtų pakeisti. Kartais nežymios korekcijos gali viską pakeisti iš esmės.

Labai svarbu nepamiršti, kad seksas nėra tik žaidimas. Tai ypač aktualu paaugliams. Neatsargūs lytiniai santykiai gali sukelti tokias pasekmes, dėl kurių gali tekti gailėtis visą likusį gyvenimą. Verta žinoti, kad ypač atsargiai reikia elgtis nepilnamečiams asmenims, o asmenims iki 14 metų seksas turėtų tabu, tą nurodo ir Lietuvoje galiojantys įstatymai. Taip pat, neigiamas atsakymas į pasiūlymą, prašymas liautis turi būti paisomi, priešingu atveju seksas gali būti traktuojamas kaip seksualinė prievartą, už kurią yra stipriai baudžiama. Tad jei nusprendėte santykiauti su pirmą kartą matomu asmeniu, kelis kartus gerai pagalvokite, ar to tikrai norite ir ar tai nėra pavojinga tiek dėl galimų ligų, tiek galimo net ir fiktyvaus apkaltinimo prievarta.

Nepaisant visų galimų sekso sukeliamų problemų, seksas yra bene įprasčiausias užsiėmimas, suteikiantis ne tik neapsakomą malonumą, bet taip ir padedantis pakelti nuotaiką, gerinantis sveikatą, o kai kurių mokslininkų teigimu, netgi ir ilginantis gyvenimo trukmę. Ar tai tikrai tiesa, sunku pasakyti, tačiau faktas yra tas, kad be sekso žmonija per kurį laiką išmirtų.